صفحه شخصی   صفحه اصلی     English
       اعلام ویرایش نهایی نتایج داوری مقالات و برنامه زمانبندی و راهنمای ارایه مقالات پوستر و اورال       اطلاعیه: اعلام نتایج داوری مقالات       ...اطلاعیه فوری *** کنگره دارای 18 امتیاز بازآموزی می باشد *** اطلاعیه فوری...       اطلاعیه مهم کمیته برگزاری کنگره ** نتایج داوری و قالب ارائه مقالات 15 بهمن ماه در سایت درج می شود **       **** آخرین مهلت ارسال مقالات در کنگره تا 20 دی ماه 1395 تمدید گردید ****       *** عناوین کارگاه ها در سایت کنگره درج شده است، به قسمت کارگاه ها در سایت مراجعه نمایید ***       *** اطلاعیه فوری : قابل توجه ارسال کنندگان مقاله در مرحله اول ( تا ساعت بیست و چهار 30 آبان ماه ) ***       ** تمدید مهلت ثبت نام و ارسال مقالات: تا 30 آذر ماه **       پانل اختصاصی با عنوان "فرصتها و تهدیدهای شغلی و تحصیلی دوره های تخصصی علوم آزمایشگاهی" با حضور سیاستگذاران وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، معاونت تحقیقات فناوری ریاست جمهوری، دیوان عدالت، سازمان بازرسی کشور، اساتید و صاحب نظران کشور در کنگره برگزار خواهد شد.       به اطلاع کلیه شرکت های تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، پژوهشگاه ها وهمکاران گرامی می رساند که جهت رزرو و اجاره غرفه های نمایشگاه دو کنگره به قسمت نمایشگاه کنگره در سایت مراجعه کرده و با دبیرخانه تماس حاصل فرمایند       جلسه راهبردی با حضور ریاست کنگره و اعضای هیئت رئیسه جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران جهت ایجاد ارتباط عمیق تر بالین و آزمایشگاه و فراهم سازی بستر همکاری عمیق تر دو گروه در جامعه جراحان ایران برگزار گردید       نشست استانی نمایندگان جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران جهت تبادل نظر پیرامون مسائل کنگره برگزار گردید       اطلاعیه کارگاه های آموزشی نهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین
  بخش های اصلی
Skip Navigation Links
برنامه کنگره
ثبت نام و راهنما
کارگاه ها
برگزار کنندگان و حامیان
نمایشگاه کنگره
اطلاع‌رسانی به دوستان
اقامت
اطلاع رسانی
تسهيلات پايگاه
مقالات پذیرفته شده
راهنمای ارائه مقاله , زمانبندی
راه های ارتباطی
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
آمار بازديدها
امروز 28
ماه جاری 79925
کل مراجعات 565575
حامیان کنگره
گالری
اشتراک در خبر نامه
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه وارد کنید
روز شمار
تا زمان برگزاری کنگره

Scientific Secretary Messageپیام دبیر علمی کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان


به نام خداوند جان و خرد             که از ین برتر اندیشه بر نگذرد

همکاران ارجمند، دانشمندان ایرانی؛ دانشجویان فرهیخته

 اکنون که درآستانه برگزاری دومین گردهم آیی با موضوع علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان قرار داریم به عنوان دبیر علمی برگزاری این رویداد علمی-اجرایی از تمامی همکارانی که دغدغه اعتلای وطن درسردارند دعوت مي نمايد در این تجمع هدفمندکه به منظور گسترش روحیه و ارائه راهکار و القای روح امید به جوانان وطن درعرصه توليد و اشتغال برگزار مي گردد شرکت نموده، نظرها و پیشنهادهای راه گشای خود را ارائه نمایند.

 ما در این زمان و در جهانی که تحولاتش پر شتاب و دم افزون است چاره ای جز قرار گیری در مسیر کار و تلاش نداریم. ملتی که تلاش نمی کند لاجرم خود را در معرض تند بادهای هر از چند گاه بیگانگان قرار می دهد. چه خوش گفت آن شاعر شیرین بیان پارسی گوی که:

هر که نان از عمل خویش خورد                  منت حاتم طائی نبرد

ما باید کشتی نجات خود را به کرانه امن برسانیم و این مهم محقق نمی شود الا به تلاش مستمر و بی وقفه همه ما، آنقدر باید بگوییم تا حرف حق جا بیافتد. ما خواهان شکوفایی اقتصاد ملی هستیم، ما خواهان سهم خود از بازار ملی هستیم، ما خواهان سهم خود از ثروت این سرزمینیم، ما خواهان تلاش و بالندگی نسل جوان و تاًمین آینده آنان هستیم .... برای رسيدن به يك هدف متعالي، بی شک باید تلاش کرد و پایمردی بخرج داد. در حالی که سالانه 000/10 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از مبادی قانونی و غیر قانونی وارد کشور می شود و حداکثر هزینه ایجاد شغل برای یک دانش آموخته دانشگاهی فقط 100 میلیون تومان است. با  000/10 میلیارد تومان میتوان سالانه 100 هزار شغل برای این دانش آموختگان ایجاد کرد. چگونه است که بالاترین نرخ بیکاری در میان دانش آموختگان دانشگاهی معادل 40 % این جمعیت است؟؟؟ آیا  معلمان و اساتید ما  در ارائه آموزش ها خطا کرده اند؟؟؟ آیا مسئولان امر در ترغیب تولید و جلوگیری از واردات و قاچاق کالا و کسب مال حرام و ثروت های افسانه ای تعلل کرده اند ؟؟؟ آیا ما و جوانانمان به انداز کافی هوش و توان ذهنی نداریم؟؟؟ و دهها بلکه صدها آیا و مگر! پاسخ  این سوال ها را ما باید به جوانانمان بدهیم. هرکسی این شرایط را بوجود آورده یا در مقابل آن بی تفاوت است در مقابل تاریخ این مرز و بوم و ملت بزرگ ایران پاسخگو است.

امروز معضلات اجتماعی گریبان گیر میهن و مردم ماست. رویداد 1 طلاق در مقابل هر 3 ازدواج، گذر 3 میلیون جوان از سن ازدواج و باروری، وجود بیش از 10 میلیون بیکار، رخداد بیش از 2 میلیون معتاد به مواد مخدر صنعتی و سنتی و دهها شاخص منفی دیگر همه و همه از تبعات بی کاری، نا امیدی و عدم امنیت شغلی و روانی است. اکنون ما دردانشگاه بجز تحلیل صرف مطالب و مطالعه آن، وظیفه رفع موانع را نیز عهده داریم و باید این مسئولیت سترگ را بر عهده بگیریم. بیایید با تلاش مضاعف و پی گیری مطالبات به حق جوانانمان راهکارهای موثر را بیابیم و بر آن پای مردی کنیم. ما نمیگوییم برگزاری کنگره راه کار است یا  برگزاری گرد هم آیی بهانه ای برای ابراز نظردر مقابل وضع موجود! همه باید بخواهیم و در یک روند دمکراتیک مطالبات اصلی را به سمع و نظر مقام های ارشد کشور برسانیم. برگزاری دومین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان با هدف تاًمین زمینه لازم برای جمع بندی اقدام های انجام شده می تواند راه كار عملیاتی در اختیار مديران و مجريان قرار دهد. با ياد قیصر امین پور سخن را به پايان ميبريم.

فرصت گذشت و حرف دلم ناتمام ماند                   نفرين و آفرين و دعا در گلو شكست

دكتر محمد جواد رسايي

دبير دومين كنگره ملي علوم پايه پزشكي و توليد دانش بنيان

Scientific Secretary Message.pdfارتباط با ما

آدرس : تهران ، خیابان کارگر شمالی ، روبروی مرکز قلب تهران ،
کوچه دانش ثانی، بعد از تقاطع صالحی ، پلاک 15 ، واحد 2

تلفن : 88020916 - 021
88631826 - 021

ایمیل : isaclcongress9@gmail.com


9th international congress of laboratory and Clinic

2nd National Congress on Medical Basic Sciences
and Knowledge - based Production